Nietypowe kierunki studiów
W Polsce można wybierać nie tylko spośród wielu różnych uczelni, ale i mnogości zupełnie odmiennych kierunków. Warto zauważyć, że co roku powstają też nowe propozycje dla studentów, a ich niecodzienność czasem potrafi naprawdę zadziwić.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie dostępne jest zielarstwo i terapie roślinne. Absolwenci tego kierunku mają posiąść wiedzę na temat produkcji zielarskiej oraz zarządzania gospodarstwem zielarskim.
Pracy będą mogli natomiast szukać w firmach, które sprzedają produkty lecznicze lub stać się zawodowymi zielarzami – fitoterapeutami. Dużo bardziej osobliwe kierunki można natomiast odnaleźć chociażby w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Tam bez trudu można rozpocząć studia podyplomowe z Życia wśród kwiatów czy z „Psa w społeczeństwie”. Ciekawa wydaje się też propozycja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – przyrodoznawstwo i filozofia przyrody.
Jednym z kierunków przyszłości wydaje się być także Humanistyka 2.0 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
W jej ramach miałyby być otwarte specjalizacje, takie jak: dziennikarstwo internetowe i social media, (e)pisarstwo i edytorstwo komputerowe, społeczeństwo informacji i cyfryzacji oraz badanie i projektowanie gier.
http://www.mtlumaczenia.pl/szwedzki